Yapılarınızı Sizin için Özelleştirelim

Pazartesi - Cumartesi : 8:30 - 19:00

  • Tuzla / İSTANBUL Postane Mh.

    Hacılar Cd. Muhacir Sk. No:8

  • Iletisim

    +90 216 446 08 44

  • Mail Us @

    info@mahyayapi.net

Su Yalıtımı Uygulamaları

Asansör kuyuları bina temel seviyelerine en alt kotta olan ve yeraltı sularına en çok mazur olan bölgelerdir. Asansör kuyusu su yalıtım uygulamasında yapının dışından bir uygulama yapılamadığından mecburen negatif yönden su yalıtım ve enjeksiyon su yalıtım uygulamları yapılması gerekmektedir.

Bodrum katların oluşan su yalıtım problemlerinin çözümlerinde bina dışından su yalıtım uygulamasının yapılamadığı durumlarda bodrum katların iç taraftan su yalıtımı yani bodrum kat negatif su yalıtım uygulamaları yapılmaktadır.

Bina sağlığı ve uzun ömürlülüğü için en önemli su yalıtım uygulamalarıdır. Bina yapım esnasında maliyetleri düşüktür fakat, su izolasyonu yapılmayan temel ve perdelerin izole yapılması sonradan hem zor hemde maliyetli olmaktadır.

Enjeksiyon su yalıtım bina bodrum kat perde duvarlarında, otopark duvarlarında, teras kat tavan betonlarında ilk yapım esnasında veya sonradan oluşan çatlaklıklardan bina içerisine su girişleri olmaktadır. Enjeksiyon su yalıtımı ile bu sorunları giderebilirsiniz.

Toprak seviyesi ile aynı kotta olan giriş katlarda, yani toprak içerisinde olmayan duvarlarda oluşan yerden yükselen nem ve rutubet problemleri için kesin ve etkili çözüm Köster Crisin sistemi ile çözüm bulunmaktadır.

Daire içlerinde küf oluşumu sıcaklık farklarından ve havasızlıtan oluşmaktadır. Kullanılan küf önleyici sistemler küf oluşumunu en aza indirerek yeterli havalandırma ve sıcaklık farklarının en aza indirilmesi ile beraber çözüm bulmaktadır.

Teraslarda ve balkonlarda su yalıtımı yapılırken asıl istenen en alt beton zemine ulaşmak ve beton zemin üzerine su yalıtımı uygulaması yapmaktır. Su yalıtımından sonra üzerine kormu şap betonu ve kaplama yapılması gerekmektedir.

Islak hacim su yalıtımı genellikle elastomerik reçine esaslı veya çimento esaslı su yalıtımı ürünleri ile yapılmaktadır. Elastomerik reçine esaslı su yalıtımı ürünü fırça veya rulo ile sıva, şap, astarlanmış alçıpan gibi yüzeylere sürülür.

Dilatasyonların ve hareketli derzlerin su yalıtımda hareketli derzin genişliğine göre mastik veya dilatasyon bandı seçimi yapılmaktadır. Eğer dilatasyon derzinden aktif olarak su gelme durumunda negatif yönden uygulanan dilatasyon bandı olan KÖSTER KB Pur Gel kullanılmaktadır.

İçme suyu depolarında kullanılacak su yalıtımı ürünlerinin ise belirli hijyen kriterlerine uygun olması sağlığımız açısında önem taşımaktadır ve ürünün içme suyun uygunluk özellikleri belgelenmelidir. Su yalıtım uygulaması sonrasında zemin ve duvarların seramik tarzı ürünler ile korumaya alınması gerekmektedir.

Gerek kiremit altı su yalıtımında gerekse açık çatı konstrüksiyonlarının ve kubbelerin yalıtımında kullanılan kendinden yapışkanlı bitüm membran seçenekleri ile KÖSTER çatıların su yalıtımında güvenilir ve uzun ömürlü seçenekler sunmaktadır

Yüzme havuzlarında kullanılan sular uzun bir prosesten geçirilerek arıtılmakta ve oldukça maliyetli bir süreç sonucunda kullanıma hazır hale getirilmektedir. Su kaçakları sonucunda kaybedilen bu su hem yapıya zarar vermekte hem de önemli bir maliyet unsuru oluşturmaktadır.

Beton kristalize su yalıtım katkısı, Beton bünyesinde kristaller oluşturarak yapısal suyalıtımı sağlayan sıvı kristalize beton katkısıdır.

Gizli dere su yalıtım uygulamaları, çatı sisteminin en önemli uygulama kalemlerinden biridir. Gizli dere su yalıtım uygulamları sürme esaslı su yalıtım ürünleri kullanılarak eksiz ve derzsiz olarak uygulanmaktadır.